Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Pas Shumë Viteve

Dikush nga larg sot më buzëqeshi,
Dhe vazhdoi rrugën me qetësi.
Po vrisja mendjen ç'pati, ç'deshi?
Mos vallë ishte dikush nga miqtë e mi?

Të nesërmen prap njëri-tjetrin shohim,
Më tha: -Po ku je mor kushëri?!
Mërgimi na largoi, t'afërmit s'po i njohim,
I kërkova të falur, e përqafova me dashuri.

- poezi nga Shefik Arifi


- Poezia u dërgua nga Shefik -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet