Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Zemra S'më Rreh Mirë

Plot me shi na erdhi vjeshta,
Prej të ftohtit rri mbështjellë.
Për ty po shkruaj ca rreshta,
Si mesazh të ti sjell.

Që s’fle i qetë ka kohë,
Zëri më del si psherëtimë.
Një fjala tënde mua më ngroh,
Kur tek njeri-tjetri ne rrimë.

Ka kohë që zemra s’më rreh mirë,
Dhe buza s’më qesh më.
Do nisem të vij tek ti,
Dhe shpirtin atje të ta lë.

- poezi nga Shefik Arifi


- Poezia u dërgua nga Shefik -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet