Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Hëna E Yjet Të Kishin Zili

Nën hënë, e nën yje,
Të kërkova në çdo vend.
Më shumë se hëna poshtë ndrisje,
Ndrisje me portretin tënd.

Sot që është dhe hënë e plotë,
Një shkëlqim në pafundësi.
S‘habitem që yjet e hëna sot,
Bukurinë tënde e kanë zili.

- Poezi nga Shefik Arifi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0