Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Të Kish Shtëpia Aromë

Një gjë pata thënë s‘ka ngelur,
Por ta kam thënë qindra herë.
Ti je si një lule e çelur,
Ti je porsi një pranverë.

Eja më the, dashuromë!
Ashtu dhe unë të thashë ty.
Të kish shtëpia aromë,
Të lindur në dashuri.

Një gjë pata thënë s’ka ngelur,
Por ta kam thënë qindra herë.
Ti je si një lule e çelur,
Ti je porsi një pranverë.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0