Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Prindërit

Të gjithë duam që të kemi
Portretin e prindërve në mur
Kur i shohim, aq herë themi
"Hej, kanë qenë dhe ata dikur"!

Që ishin zë i fortë, kjo dihet
Të mënçur e zemërprush.
Se ka ndonjë që dhe në mure
Në korniza vë lepurush.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0