Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Dashuria 2

Dashuria, tek njeri-tjetri hidhej
E pastër, njerëzore, e sinqertë
Brënda syve të tu lidhej
Lidhej e qeshura gërshet.

Mbaruan leksione dhe seminare
Dhe auditori, i heshtur mbeti
Veç atyre të dyve më s'u ikej
Të dashuruar te njeri-tjetri.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0