Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Kurrë

Kurrë s'u bëmë bashkë ne të dy,
Dhe që i deshëm takimet shumë.
Në takim, herë vije shpejtë ti,
Herë vija vonë unë.

Mendimet për ty më kanë pushtuar,
E me vonesën tënde kurrë s'jam tallur.
Herë isha unë duke u larguar,
Herë ishe ti duke ardhur.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0