Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sheki International Band - Hapi Syte E Zeze Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hapi Syte E Zeze" kënduar nga Sheki International Band.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gjurmët - Hapi Syte E Zeze

Hapi sytë e zezë o moj
O hap o hapi sytë e zezë

Hapi sytë e zezë o moj
O hap o hapi sytë e zezë

Hap o hapi sytë e zezë o moj
Të moj të na qel beharë

Hap o hapi sytë e zezë o moj
Hap o hapi sytë e zezë

Rrezët kthehen syve tu
E ma ndrisin shpresën mua

Rrezët kthehen n'sytë tu
E ma kallin datën mua

Rrezët në sytë e tu të zezë

Rrezët kthehen n'sytë tu
E ma tregojnë diellin mua

Rrezët kthehen n'sytë tu
E më bejnë të të dua

Rrezët në sytë e tu të zezë

Hapi sytë e zezë
O së të paskan hije

Rrezët kthehen në sytë e ty
O në sytë e zi

Hapi sytë e zezë
O së të paskan hije

Rrezët kthehen në sytë e tu
O në sytë e zi

Rrezët kthehen në sytë e tu të zezë

Eli Fara - Hapi Syte E Zeze

Hapi syë e zezë o moj
Ha moj hapi sytë e zezë
Hapi sytë e zezë o moj
Të moj të na sjellsh beharin

Sa të desha ty o moj
Sa moj sa të desha ty
Sa të desha ty o moj
Si moj si nëna evlanë

Me doçkat përveshur moj
Me moj me doçkat përveshur
Me doçkat përveshurmoj
Më moj më mbledh manushaqe

Ti kam për ti ngrënë o moj
Ti moj ti kam për ti ngrënë
Ti kam për ti ngrënë o moj
Me moj me gushë e me faqe

Në një thellësirë moj
Në moj në një thellësirë
Në një thellësirë moj
Ta moj ta dëgjova zënë

Të dinja bilbil o moj
Të moj të dinja bilbil
Të dinja bilbil o moj
Më moj më dole thëllëzë

Nertila Vreto - Hapi Syte E Zeze

Hapi syte e zeze o moj he moj hapi syte e zeze,
Hapi syte e zeze o moj te moj te na sjellsh behare.
Sa te desha ty o moj sa moj sa te desha ty,
sa te desha ty o moj si moj si nena evlane.

Me doçkat perveshur moj, me moj me doçkat perveshur,
Me doçkat perveshur moj, me moj me manushaqe.
t'i kam per t'i ngrene o moj t'i moj t'i kam per t'i ngrene,
t'i kam per t'i ngrene o moj, me moj me gushe e me faqe.

Ne nje thellesi o moj ne nje ne nje thellesi,
Ne nje thellesi o moj ta moj ta degjova zene.
te dinja bilbil o moj te moj te dinja bilbil,
apo te dinja bilbil o moj, me moj me dole thellenze,

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/1999Më Shumë Këngë Nga Sheki Hoxha:


Komente mbi këtë këngëSheki International Band - Hapi Syte E Zeze
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hapi Syte E Zeze".
3. Video është e këngës "Hapi Syte E Zeze", por nuk këndohet nga Sheki International Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.