Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shekulli I Dreqit

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
BIOGRAFIA: Shekulli I Dreqit është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe heavy metal. Shekulli i dreqit eshte nje grup i muzikes rock nga Struga, Maqedonia i cili u themelua ne vitin 1988 dhe gjate jetes se tyre artistike kane regjistruar tre albume nga te cilat vetem dy jane publikuar (Apocalipsa – 1993 dhe Kori i engjujve – 1995) te cilet kane qene krejtesisht te rrymes hard-rock, ndersa tek i fundit(qe nuk u publikua kurre), ritmi dhe stili i tyre ishte me i bute. Fillimisht, ky grup eshte themeluar nga tre anetare entuzijast n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

Kori I Engjujve (1995)

☆☆☆☆☆

Apocalipsa (1993)

☆☆☆☆☆

Shekulli I Dreqit (1990)

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Shekulli I Dreqit, Shekulli Dreqit

Komente 0