Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shemi (Ilirët) - Dashnija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashnija".
3. Video është e këngës "Dashnija", por nuk këndohet nga Shemi (Ilirët).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shemi (Ilirët) - Dashnija  (Feat. Edita Gashi)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

08/07/2019

2019-07-08T16:58:45+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashnija" kënduar nga Shemi (Ilirët).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shemi (Ilirët) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bloody - Dashnija

DULI
O jeta jeme krejt me probleme
Edhe dashnija u bo me t'bleme  2×

BLOODY
Prej fillimit gjanat apet une kejt i ceki
E din mir qe gjith jeten un jom kat njeki
Mos met pa 1 dit mduket tamon si 1 vit
Dashnija u zmadhu ka shku deri n'infinit

Tfali dashni ma shtrejt se ari
Besen prej shqiptari
Qa don zemra jote kejta vi une ti marri
Veq po du met pa un tu kesh tu kesh
E qa kerkon kejta thumi n'vesh thumi  n'vesh

DULI
Zemren ty ta dhash kallaj
Se na dy un n'dashni rash
Asgje tjeter nuk po du je e vetmja ti per mu

O jeta jeme krejt me probleme
Edhe dashnija u bo me t'bleme  2×

BLOODY
Tjeter perveq teje nuk um vyn un me pas ngat
Ti e din qe nga xhepat kurr nuk jom un that
Per qato ti po don me kan me mu gjithmon
Se jom i vetmi qe ty kejt deshirat ti plotson

Shkojna diku ku sna gjojna
Streset, hallet kur jena bashk na kejt i harrojna
Qa thoj tjert jo nuk ka rendsi
Qdo kush do mu kan si na dy...

DULI
Zemren ty ta dhash kallaj
Se na dy un n'dashni rash
Asgje tjeter nuk po du je e vetmja ti per mu

O jeta jeme kret me probleme
Edhe dashnija u bo me t'bleme  2×

O jeta jeme kret me probleme
Edhe dashnija u bo me t'bleme  2×

Edijan Muhaxheri - Dashnija

2x

qa m xheti vajz me ty
hallin vetit nuk ja di
i boj shok fmit e sokakut
per mem ndejt karshi xhardakut

ref 2x

da da dashnija mi mori
mend e mija xhe xhe lozia
s kena vakt me nejt te shpija

2x

n prag te deres tu afrovam
e ty vajz un u takova m ka
ardh nana mrapa shpines e
mka ra me nalle t shpines

ref 2x

da da dashnija mi mori
met e mia xhe xhe lozia s
t len rahat me nejt te shpia

Kledi - Dashnija

qkeni vajza qe shikoni
ku e keni gjithe ate hall
gjitha ne valle fluturoni
a dashnija mu me ka zan

refreni
a a dashnija zemren po ma kall
drille drille belin sonte pa ja nda

syri i bukur me rrin karshi
shume me te kam ra ne hall
kam ra ne hall kam ra ne dashni
zemmren mua po ma kall

refreni
a a dashnija zemren po ma kall
drille drille belin sonte pa ja nda
Më Shumë Këngë Nga Shemi (Ilirët):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë