Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shemi (Ilirët) - Niset Trimi Per Gurbet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Niset trimi per gyrbet
Pershendet shokt e vet

Perqafon o babe e nane
E mer malli per vatan o hej (2X)

Amanet po ua la
Kurre n'gurbet mos me ra

Buke e krype ne vater tone
Jem çelik o pergjithmone o hej (2X)

Zemra i djeg kur i len fmijte
Qe kane malle per dy prind't

Lotet rrjedhin si burim
M'kalon jeta n'permallim o hej (2X)

Kur ndegjoj qiftelin,
Ma rremben mallin e shkrin,

Lotet rrjedhin si burim,
Digjen flake per vendin time o hej (2X)
Shemi (Ilirët)
Publikimi: 17/04/2021
Muzika: Qazim Menxhiqi
Teksti: Qazim Menxhiqi
Orkestrimi: Vedat Lushtaku
Video Produksioni: ProMedia


Shemi (Ilirët) - Niset Trimi Per Gurbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Niset Trimi Per Gurbet".
3. Video është e këngës "Niset Trimi Per Gurbet", por nuk këndohet nga Shemi (Ilirët).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shemi (Ilirët):


Komente 0