Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shemi (Ilirët) - Zahir Pajaziti (Feat. Lindita Selimi)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


S'e duroj m'a këtë robëri
Du me shku te nana Shqiperi
Kruja e vjetër m'ka qu fjalë
Një pushkë t're hajde me marrë

Niset trimi rrugës t'lirisë
Komandanti i ushtrisë
Sa me g'zim lokja e priti
Mirë se vjen Zahir Pajaziti

Hapi yt malet i dridh
Për liri ushtar ma i mire
Dritë lirie sytë e tu
Krejt Shqipnin ti e ke gzu

Tu hap shtigje n'shi e borë
Veq liri me pas n'Kosovë
Dy fjalë lokja kam me ti ru
Komandant du me t'beku

Falë të qofsha nana Shqipni
Pushka jote gjith ka m'u ndi
Krejt Kosovën ka me rrugtu
Zanin pushkës ki me ja ngu

Gjëmon pushka n'Prishtinë
Zani i saj nihet n'Janinë
Hapat t'u trim për liri
N'shesh Tiranës i kam ndi

Prej Ulqini deri n'Vrajë
Si vullkan një zâ u dalë
Shkupi prangat do t'i shkrinë
Komandanti kur thirr n'Prishtinë

Pushka jote rrufe goditi
Dora t'lumtë Zahir Pajaziti
Lirisë, rrugën ti ja ke hapë
T'bekoj shqipja komandant
Shemi (Ilirët)
Featuring: Lendita Selimi
Publikimi: 30/01/2022
Muzika: Hysni Klinaku
Video Produksioni: MProduction
Teksti: Ismail Fazliu
Orkestrimi: Muhamet Selimi, Driton Fazliu & Hysni Klinaku
Kitare; Astrit Stafaj
Çifteli Dhe Fyell; Gent HoxhaShemi (Ilirët) - Zahir Pajaziti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zahir Pajaziti".
3. Video është e këngës "Zahir Pajaziti", por nuk këndohet nga Shemi (Ilirët).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shemi (Ilirët):


Komente 0