Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shenur Ajeti - Dimri I Gurbetqarit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Shkoj pranvera na erdh Vjeshta
Gurbeqari Po rrin Tu qa ne Shtepi
Smunet me ardh A gurbeti Zi
Jeten Tona Naj Ke Nzi

Zemra Shkret po vajton
Ne shtepi smunet me ardh
Kam lan Bab nan e vllazni
Pa i Pa Nuk
mund te rri a gurbet gurbet
I shkret veq me lot
Mbetem ket jet.

Edhe Dimri ngadal Po Vjen Gurbeqarin
Spe zen vendi Vend
Avjen dita nshpi me shku Baba E nan
Me I perqafu mka Mar Malli Per shqoni
E per motra Per vllazniPublikimi: 11/12/2020


Shenur Ajeti - Dimri I Gurbetqarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dimri I Gurbetqarit".
3. Video është e këngës "Dimri I Gurbetqarit", por nuk këndohet nga Shenur Ajeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shenur Ajeti:


Komente 0