Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com

Ju lutemi qe perkthimi te jete sa me i sakte dhe pa perdorur Google Translate.

Faleminderit per kohen tuaj.

Sherif Merdani - "Simfonia E Nenes"

Teksti origjinal i kenges

Per ty une do te mendoj gjithmone
Do shkruaj vargje, do krijoj melodi
Edhe kur te perqafoj si femi
Edhe kur ndodhem kilometra larg
Se ti je krijese e perjetesise
Sinfonia ime!

Nganjehere me vjen te qesh me veten time
Me vjen ne mendje nje pyetje aq naive
Perse, perse, nuk kam qene ne dasmen tende
Perse, une qava kur ti me linde...
O nena ime!
Perendesha ime!
Sinfonia ime!

O nene!
O perendeshe e jetes!
Ti qe krijove gjithesine
Ajo nina-nana e embel
Sot me duket simfoni

O Zoti yne i madh!
Nje lutje na degjo
Fali dite nga jeta jone e pajetuar
Perendeshes sone

Perendesha ime
Perendesha jone
Sinfonia ime
Sinfonia jone
Titulli i perkthyer:


Gjuha Origjinale e Kenges (Kerkohet)

Gjuha e Perkthimit: (Kerkohet)


Teksti i perkthyer:


(Mund të lihet bosh)teksteshqip.com © 2007 - 2019