Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sherif Merdani - Simfonia E Nenes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  20

Për ty unë do të mendoj gjithmonë
Do shkruaj vargje, do krijoj melodi
Edhe kur të perqafoj si fëmi
Edhe kur ndodhem kilometra larg
Se ti je krijesë e përjetësisë
Sinfonia ime!

Nganjëherë më vjen të qesh me veten time
Më vjen në mendje një pyetje aq naive
Përse, përse, nuk kam qënë në dasmën tënde
Përse, unë qava kur ti më linde...
O nëna ime!
Perëndesha ime!
Sinfonia ime!

O nënë!
O perëndeshë e jetës!
Ti që krijove gjithësinë
Ajo nina-nana e ëmbel
Sot më duket simfoni

O Zoti ynë i madh!
Ti lutjen na degjo
Fali ditë nga jeta jonë e pajetuar
Perëndeshës sonë

Perëndesha ime
Perëndesha jonë
Sinfonia ime
Sinfonia jonë


Sherif Merdani - Simfonia E Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Simfonia E Nenes".
3. Video është e këngës "Simfonia E Nenes", por nuk këndohet nga Sherif Merdani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sherif Merdani:


Komente 0