Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sherif Merdani - Bisedoj Me Dashurine Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Eja sonte, eja dashuri,
Te dua te t'kem pran'
Kam deshir' te bisedoj me ty,
Vec me ty!
Le ti thrrasim vitet tona sot,
Atje ku fshehur jane;
Le ta shohim njeri tjetrin zemer,
Drejt ne sy!

Me kujtohet ajo dite kur me erdhe dashuri,
Dhe me cmende me nje puthje mekatare;
Kur harroheshim ne seksin si te dehur un' dhe ti,
Prapa kuintash priste ikja genjeshtare.

Ti mu fshehe neper endrra dhe te humba nje mengjez
Lodhur fati qe ka n'zemer dashuria
.......................................sa te vuaj,
Oh sa keq!

Dhe nese ka me te vertete diku nje perjetesi,
Dhe yjet do takojn,
Do te takojne!

Nese ti nje dite del nga endrrat e mia
Dhe asgje ne shpirt nuk do............
Lere dashurine ku e pret dashuria
Kush s'ka dashur jo, s'mund te dashuroje jo jo jo...

S'mund te dashuroj'...


Sherif Merdani - Bisedoj Me Dashurine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bisedoj Me Dashurine".
3. Video është e këngës "Bisedoj Me Dashurine", por nuk këndohet nga Sherif Merdani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sherif Merdani:


Komente 0