Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sherif Merdani - Duart E Tua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kur mes nesh mjë dit erdhi dashuria
S’dija se ç’tu bëj duarve të mia
As me to, as me tëndet jo,
un nuk dija çfar të bëj
Si dy flet me blerim të plot
Çfar të bëj, se gjeja dot

Sa të vogla qen duart e tua vajz
Aq të brishta sa, s’guxova ti ngas
Veç e ndjeva un qysh at’her
Ishin forc, ishin pranver
Edhe thash, se për mua jo
“Ska të tjera”

Ref:
Ëndërova, tër përqafimet tu’a zgjoj jo jo jo jo
Desha vetëm përkëdhelje nga to
Kraht e tua më ngjajn gjithmon me horizonte larg
Larg…

Veç një dit lindi dashuria
Në duart e tua, dridheshin të miat
Si dy flet me blerim të plot
Çfar të bëj, se gjeja dot
As me to as me tënden jo,
un nuk dija çfar të bëj

Dora jote e brisht me rinin e saj
S’dija se do qe, aq e gjër pastaj
Prek ato, e ndjej menjëher
Botën mbar, o pranver
Edhe them se per mua jo,
“Ska të tjera”

Ref:
Ëndërova, tër përqafimet tu’a zgjoj jo jo jo jo
Desha vetëm përkëdhelje nga to
Kraht e tua më ngjajn gjithmon me horizonte larg
Larg…

Kur mbi ball I ndjej lodhjen ç’ma largon
Kur duart e tua jan të ashpra sot
Mbajn ato si në brazda at’her,
Gëzim’n e jetës që kan sjell

E kur lidhen këto me të tjera duar
E kuptoj sa fort ne jemi bashkuar
E magjishme,kënga ime për kto “duar dua”
Që për jetën, dhe që jetën fort ato e ruajn


Ky tekst u dërgua nga tvkc.al

Sherif Merdani - Duart E Tua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Duart E Tua".
3. Video është e këngës "Duart E Tua", por nuk këndohet nga Sherif Merdani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sherif Merdani:


Komente 0