Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sherif Merdani - Se Kënduam (Let It Be) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  22

Ku mbete ti rini?
Mosh' që vjen vetëm njëherë,
Kur më erdhe nuk e di,
Ishte dimër a pranverë,

Por një gjë fort' mir' e di,
Un' të buk'rën dashurova,
Nga rrugicat me kalldrëm,
Tek artistët që ka bota.

Ne besuam si fëmij',
Ne besuam të dashuruar,
Se kënduam "Let it be",
Ndaj dhe rronim të përgjuar.

Po ku ishe ti o Zot?
Për një çast kur të mohuam,
Falna ti dhe mjaft me lot,
Veç tek ty kam për t'besuar.

Po ku ishe ti o Zot?
Për një çast kur të mohuam,
Falna ti dhe mjaft me lot,
Veç tek ty kam për t'besuar.

Ne besuam si fëmij',
Ne besuam të dashuruar,
Se kënduam "Let it be",
Ndaj dhe rronim të përgjuar.

Po ku ishe ti o Zot?
Për një çast kur të mohuam,
Falna ti dhe mjaft me lot,
Veç tek ty kam për t'besuar.

Po ku ishe ti o Zot?
Për një çast kur të mohuam,
Falna ti dhe mjaft me lot,
Veç tek ty kam për t'besuar.

Brezi yn' nuk mund të kthehet, jo, jo,
Fshehur botës i harruar,
Dhe me diellin çdo mëngjes, po, po,
"Let it be" kam për t'kënduar.

La, la, la, la, la, la, laaa, la, laaaj,
La, la, la, la, la, la, laaa, la, laaaj...
... Dhe me diellin çdo mëngjes, po, po,
"Let it be" kam për t'kënduar.


Ky tekst u dërgua nga Gimi Boy   LRamadani


Akordet:

.
........................Cm
Ku mbete ti rini?
....................................Dm.......Fm
Mosh' që vjen vetëm njëherë,
..............G
Kur më erdhe nuk e di,
................................Cm
Ishte dimër a pranverë,

........................G............Cm
Por një gjë fort' mir' e di,
.............................Dm............Fm
Un' të buk'rën dashurova,
..................................G
Nga rrugicat me kalldrëm,
.........................G
Tek artistët që ka bota.

.........................Cm........Bb
Ne besuam si fëmij',
.............................Eb..........Cm
Ne besuam të dashuruar,
.............................Fm...Ab.....Fm
Se kënduam "Let it be",
..................................G
Ndaj dhe rronim të përgjuar.

(2x)
...............................Fm.Bb
Po ku ishe ti o Zot?
................................Eb.........Ab
Për një çast kur të mohuam,
..................................Fm.G
Falna ti dhe mjaft me lot,
...........................Cm
Veç tek ty kam për t'besuar.


Cm, Bb, Ab, Db, Dm, G ...

.........................Cm.........Bb
Ne besuam si fëmij',
...........................Eb.......Cm
Ne besuam të dashuruar,
...............................Fm.Ab
Se kënduam "Let it be",
..................................G
Ndaj dhe rronim të përgjuar.


(2x)
............................Fm.Bb
Po ku ishe ti o Zot?
................................Eb.......Ab
Për një çast kur të mohuam,
..................................Fm.G
Falna ti dhe mjaft me lot,
...........................Cm
Veç tek ty kam për t'besuar.

..................................Fm.........Bb
Brezi yn' nuk mund të kthehet, jo, jo,
............................Eb....Ab
Fshehur botës i harruar,
...............................Fm...........G
Dhe me diellin çdo mëngjes, po, po,
............................Cm
"Let it be" kam për t'kënduar.

................................Fm..........Ab
La, la, la, la, la, la, laaa, la, laaaj,
................................Eb..........Ab
La, la, la, la, la, la, laaa, la, laaaj...
...................................F.........G
... Dhe me diellin çdo mëngjes, po, po,
........................Cm
"Let it be" kam për t'kënduar.

Sherif Merdani - Se Kënduam (Let It Be)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Se Kënduam (Let It Be)".
3. Video është e këngës "Se Kënduam (Let It Be)", por nuk këndohet nga Sherif Merdani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sherif Merdani:


Komente 1