Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sherif Merdani - Vajza E Qelqte Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Kur nje dite mes nesh
Erdhi dashuria
S'dija se c'tu bej
Duarve te mija.

As me 'to, as me tendet jo,
Une nuk dija cfare te bej.

Sa te vogla qene
Duart e tua vashe,
Aq te brishta
Sa s'guxova t'i ngas

Vec e ndjeva une qysh atehere
Kishin force, kishin pranvere
Edhe thash s'e per mua jo
S'ka te tjera.

S'enderova per prekedheljet tua
Asgje, jo, jo.
Desha vetem perqafime nga 'to.

Duart e tua
Me ngjajne gjithmone me horizontet larg, larg

Kur mes nesh nje dite
Lindi dashuria
Ne duart e tua
Dridheshin te mijat.

Si dy flete me blerim te plote
Cfare te bej, s'e gjeja dot.

Dora jote e brishte me rinine e saj
S'dija s'e do qe aq e gjere pastaj.
Prek ato dhe ndjej menjeher'
Boten plot, plot me pranvere.

Edhe them, se per mua jo
S'ka te tjera.

S'enderova per perqafimet
Dua asgje jo, jo.
Desha vetem, perkedhelje nga 'to.

Duart e tua
Me ngjajne gjithmone me horizontet larg.

Kur mbi ballin djerse
Lodhjen c,ma largojne,
Ndonese duart e tua
Jane te ashpra sot.

Mbajne ato si ner brazdat thelle
G'zimin e jetes qe kane sjelle.
Po kur lidhen ato me te tjera duar
E kuptoj sa fort te jem i bashkuar

E fuqishme kenga ime per ty
Te dua, te dua.
Qe per jeten
Dhe qe jeten tone ato e ruajne


Ky tekst u dërgua nga Pierre-Pandeli Simsia


Nuk kemi video për këtë këngë.
Sherif Merdani - Vajza E Qelqte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajza E Qelqte".
3. Video është e këngës "Vajza E Qelqte", por nuk këndohet nga Sherif Merdani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sherif Merdani:


Komente 0