Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sherif Merdani - Kenga E Nenes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32

Unë isha fëmijë, klas e parë
U ula ngadal' n'abetare
Dhe çngjyra mu hapën ndër fletë
Si lëndinë

Ja e para fjalë erdhi nëna
Nëna ime thashë aty brenda
Imja gjer sa ish aq e bukur Nënëzo...

Ngjyrat përreth saj hidhnin valle
Ish si në shtëpi dhe n'abetare
Ish ne shpirtin tim kaq e madhe
Nënëzoo

Nënë zëri yt kënga jote
Kurrë s'na ndoqi pas nëpër shqote
Rriti o djem o,ju do bota
Edhe t'bukur edhe luftëtarë

Vajzat tona kush i ka vallë
Shqipërisë i rrijn' yll në ballë
Nënat tona gaz' i pa prerë
Këng' e tyre s'ndalet asnjëherë

U rritëm ngadalë si llastarë
Ne puthjen e nanës në ballë
Në rrudhat e tyre ne pamë
Shtigjet tona

Ecëm ne në jetë edhe u zbardhëm
Për ato, fëmijë neve mbetëm
Se vetë fjala Nanë nuk njeh moshë
Asnjëherë...

Nënë zëri yt kënga jote
Kurrë s'na ndoqi pas nëpër shqote
Rriti o djem o,ju do bota
Edhe t'bukur edhe luftëtarë

Vajzat tona kush i ka vallë
Shqipërisë i rrijn' yll në ballë
Nënat tona gaz i pa prerë
Këng' e tyre s'ndalet asnjëherë

S'dalet asnjëherë nëpër botë
Kjo është nënëzo kënga jote
S'ndalet asnjëherë nëpër botə
Kjo është nënëzo kënga jote


Ky tekst u dërgua nga Doruntina L

Sherif Merdani - Kenga E Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Nenes".
3. Video është e këngës "Kenga E Nenes", por nuk këndohet nga Sherif Merdani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sherif Merdani:


Komente 0