Shkelqim Berberi
Shkelqim Berberi
Shkelqim Berberi
  • Vendlindja:
  • Gjakovë
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Prill 1996
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop R&B
Shkelqim Berberi është këngëtar i njohur. Shkelqim Berberi është artist i estrades shqipetare qe korri një sukses per një kohë shumë të shkurtër. Shkelqim Berberi qysh i vogel është marre me degen e artit ne pergjithesi... Ai mori pjese ne festivale te ndryshme. Ndersa ne vitin 2016 filloi ne fazen profesionale te mirret me muzike. Perveç muzikes Shkelqim Berberi eshte edhe aktor, ku ka marr pjese ne shfaqje të ndryshme teatrale.

Gjatesia: 1.79m
Pesha: 70Kg
Ngjyra e syve: e kafte
Ngjyna e flokeve: Te kafte
Ngyra e preferuar: e zeze.

Shkelqimi ka studiuar ne fakultetin e arteve (Master) ne Prishtine, kenga e tij e pare eshte "Era Jote" qe ka bashkëpunuar me reperin Lyrical Son. Ndersa kenga e 2-të qe titullohet "Je Ajo" po ashtu eshte një kenge e suksesshme qe videoklipi eshte xhiruar ne Prizren nga ZoomMedia.

“Asaj” mban titullin kenga e tij e re, e cila vjen ne bashkepunim me DJ Iljanon. Kenga eshte punuar në studion “Soul Records”, gjersa per vargjet e tekstit është kujdesur kengetari dhe producenti Ergys Shahu. “Asaj” është publikuar në kanalin YouTube me 17 Tetor 2017 edhe me klip, për të cilin janë kujdesur produksioni Swart.

Më datë 13 Shtator 2018, Shkelqim Berberi publikon videoklipin "Goce Pejane". Muzika e këngës u punua nga Lyric Master, teksti u shkrua nga Shkelqim Hoti. Klipi nga regjisori Visar Demaku, i përshtatet mjaft mirë këngës dhe xhirimet e tij janë kryer në Shkup. Kënga “Gocë pejane” është e kënduar në versionin origjinal nga këngëtari i njohur Bedri Islami, dhe shquhet si një ‘himn’ për vajzat e bukura të Pejës.

Më datë 27 Korrik 2019, Shkelqim Berberi publikon videoklipin "Ti". Produksioni audio u realizua nga Lyric Master.

Më datë 12 Dhjetor 2020, Shkelqim Berberi publikon videoklipin "O Moj Bukuroshe". Muzika e këngës u punua nga Lyric Master, ndërsa teksti u shkrua nga Shkelqim Berberi & Endrit Mehmeti.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0