Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkëlqim Beshiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Terpan Berat 
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Shkëlqim Beshiri është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Karriera e Shkelqim Beshiraj si kengetar nis rreth vitit 1972 si Aktivist i Shtepise te Kultures te rrethit Berat. Me vone ne vitin 1982 Aktivizohet me Shtepin e Kultures Ura Vajgurore dhe me mbledhjen e kengeve burimore te kesaj zone. Shume nga kto kenge te mbledhura jane interpretuar prej tij ne Fest Folk Gjirokaster qe nga viti 1983 deri ne Fest Folk te fundit. Nga me te spikaturat jan kenget "MEDET O SHOK MEDET", "ERDHEN PUSULLAT PER REDIFA",...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥Abaz Aliu

★★★★★

Lozonjares

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Shkëlqim Beshiri, Shkelqim Beshiri, Shkelqim Beshiraj

Komente 2