Shkelqim Mavraj
Shkelqim Mavraj
Shkelqim Mavraj
  • Vendlindja:
  • Istog
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 4 Mars 1986
  • Horoskopi:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Shkelqim Mavraj është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Shkollën fillore e mbaroi në vëndlindje, shkollën e mesme në Gjimnazin "Haxhi Zeka" në Istog dhe fakultetin në Universitetin "Haxhi Zeka" në Pejë, departamenti: Administrim Biznesi në vitin 2011. Shkëlqimi kishte pasion muzikën si i vogël.
Me muzikë filloj te merrej nga viti 1993, pastaj ne festivale dhe festa te ndryshme shkollore qe nga viti 1994/95.

Pas disa vite pauze me muzikë rifilloj te meret nga viti 2004, ne festivale e koncerte te ndryshme, poashtu qe nga ky vit filloj te kendoj edhe neper darsma dhe ahengje te ndryshme familjare qe edhe sot e kesaj ditë eshte i kerkuar dhe i angazhuar ne ahengje e darsma.
Shkëlqimi përveç si vokalist është edhe autor(tekstshkrues) i një numri te konsiderueshem te kengeve.

Perpos kengeve te veta bashkepunon edhe me kengetarë te ndryshem. Albumi i pare live i Shkelqimit ka dale ne qershor te vitit 2014, poashtu ka disa kengë te reja ku autor i teksteve eshte vet. Bashkepunim ka me ReKorD Studio Production Ruhot - Pejë.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0