Shkëlzen Zalli
Shkëlzen Zalli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1958-2020)

  • Ndërroi jetë më:
  • 18-05-2020Biografia

BIOGRAFIA: Shkëlzen Zalli është një poet dhe autor këngësh i njohur. Ka punuar në Radio Tirana në programet e letërsisë shqipe për fëmijë. Gjatë karrierës së tij, ai u bë shumë i njohur për emisionet e fëmijëve si “Mikrofoni i qershizave”, “Kolovajsa e pasdites” dhe “Në vallen e rritjes sonë”. U nda nga jeta më 18 maj 2020. U largua, kur Letërsia shqipe për fëmijë kishte më shumë nevojë për fjalën e tij poetike e Shkëlzeni me botimet e tij ishte në vrullin e krijimtarisë së tij. U zvogëlua gjeografia e poetëve p...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo një poezi »


Komente 2