Shkodra Elektronike
Shkodra Elektronike

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Shkodra Elektronike është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore shkodrane dhe dance. Ata janë Kole Laca and Beatriçe Gjergji, një duo elektronike shqiptare me banim në Itali dhe bëjnë ri-interpretim modern të këngëve tradicionale shkodrane. Në Nëntor 2019, Shkodra Elektronike marrin pjesë në Luleborë 2019 me këngën "Ku E Gjeta Vedin". Më datë 27 Janar 2020, Shkodra Elektronike publikojnë videoklipin "Ku E Gjeta Vedin". Më datë 22 Tetor 2020, Shkodra Elektronike publikojnë videoklipin "Synin Si Qershia". Më datë 4 Pril...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0