Shkumbin Ismaili & Poni

Nuk Ta Fal ➡ Ich Vergebe Dir Nicht

 Shqip ➡  Gjermanisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Nuk Ta Fal

[Shkumbini:]
kalon nje kohe e gjate
veten e mundon
dikujt cdo gje ne jete i fal
dhe nuk i mjafton

Endem i vetmuar
pas nuk kthehem dot
ne zemren time te lenduar
falja eshte e kote

[REF. x2:]
Vitet skan te ndalur
Ikin plot me mall
edhe po te dua un
kjo zemer nuk ta fal

[Poni:]
Cdo fillim e ka nje fund
por asnjehere se kam menduar
edhe pse u deshem shume
ndryshe paska qene e shkruar

Ishim ne qe enderronim
nje dashuri qe ska mbarim
njeri tjetrit sot i themi
me as falja ska kuptim

[REF. Shkumbimi dhe Poni x4:]
Vitet skan te ndalur
Ikin plot me mall
edhe po te dua un
kjo zemer nuk ta fal

Vitet skan te ndalur
Ikin plot me mall
edhe po te dua un
kjo zemer nuk ta fal

Edhe po te dua un
Kjo zemer nuk ta fal


Ich Vergebe Dir Nicht

Es vergeht eine lange Zeit,
man quält sich selbst
alles schenkst du jemandem in deinem Leben
und doch reicht es noch nicht aus
Ich irre einsam umher
zurück kehren kann ich nicht mehr
in meinem verletzten Herzen
ist die Vergebung sinnlos
Und die Jahre finden keinen Einhalt
vergehen voller Sehnsucht
und selbst wenn ich wollte
dieses Herz vergibt dir nicht mehr
Jeder Anfang hat ein Ende
doch niemals habe ich daran gedacht.
Trotz unserer großen Liebe
ist unser Glück anders bestimmt gewesen.
Es waren wir die träumten
eine Liebe ohne Ende
Und heute sagen wir zueinander
auch die Vergebung hat keinen Sinn.
Und die Jahre finden keinen Einhalt
vergehen voller Sehnsucht
und selbst wenn ich wollte
dieses Herz vergibt dir nicht mehr
Und die Jahre finden keinen Einhalt
vergehen voller Sehnsucht
und selbst wenn ich wollte
dieses Herz vergibt dir nicht mehr

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019