Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkumbin Kryeziu - Te Kujtoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Kujtoj" kënduar nga Shkumbin Kryeziu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ramadan Krasniqi (Dani) - Te Kujtoj

Ti që m'fike shpirtin tim
ike e më le n'pikëllim,
krejt qka pata ty ti dhashë,
rininë time n'dorë ta lashë

Si një rreze në agim,
ti gjithmonë më sjell gëzim,
ti më ishe ma e mira
o kurrë për ty s'mu fik dëshira.

Ti më ike, unë s'besova,
e unë prore ty të kujtova,
ta besova jetën time,
sa lëndove zemrën time

REF:
Për qdo natë unë të kërkoj,
me lotë n'sy unë të kujtoj,
të kërkoj e kurrë s'të harroj
Prej se m'ike dashuri
po m'lotojnë këto sytë e mi,
plot pikëllim që ike.
Ku je ti?

Ti që m'fike shpirtin tim
ike e më le n'pikëllim,
krejt qka pata ty ti dhashë,
rininë time n'dorë ta lashë

Si një rreze në agim,
ti gjithmonë më sjell gëzim,
ti më ishe ma e mira
o kurrë për ty s'mu fik dëshira.

Ti më ike, unë s'besova,
e unë prore ty të kujtova,
ta besova jetën time,
sa lëndove zemrën time

REF:
Për qdo natë unë të kërkoj,
me lotë n'sy unë të kujtoj,
të kërkoj e kurrë s'të harroj
Prej se m'ike dashuri
po m'lotojnë këto sytë e mi,
plot pikëllim që ike.
Ku je ti?

REF:
Për qdo natë unë të kërkoj,
me lotë n'sy unë të kujtoj,
të kërkoj e kurrë s'të harroj
Prej se m'ike dashuri
po m'lotojnë këto sytë e mi,
plot pikëllim që ike.
Ku je ti?

X1 - Te Kujtoj

Per atë qe ishe kaq human s’kam mundur ta besoj
Qe futet ne kete loj ku askush nuk fiton
me kujtohet ajo dit kur e pash me lot ne sy
kur me tregoj qe femna tij I kish ber tradheti .
vertet me erdhi keq u mundova ta qetsoj
por ai prej asaj dite plotesisht ndryshoj
ai djalosh I urt u be shum arrogant
nga deshprimi I ksaj jete kaloj në narkoman
u vononte gjith per shkoll vinte n’pushim t’gjat
te gjith profesoret me pysnin : po ky djal qka ka
zdisha si me ju pergjigj u thojsha mos pytni per ta
ma von kur filloj me t’madhe shkollen e pshurri n’ta
I folsha gjith per t’mir po kurr nuk merrke vesh
shpesh her mthojke allahile shoku mos ma tesh
qka I boni ajo femen he zoti e mallkoft
der at djal me autoritet e ka qit per tok

Ref : Per ty me mall kendoj
kete jet smund ta pranoj
por prap un do vazhdoj
perjet do te kujtoj

nji dit dola neper qytet ate e pash ne rrug
rend eshte me pa ne at gjendje shokun tend te ngusht
me ato rroba te qkyme krejt ishte humb
e me ra permbi krejt qielli kur m’tha se po vdes per buk
s’ishte puna te buka po te pluhuri I bardh
I ofrova pak para veq le t’mbetet gjall .
n’shtepi t’vet nuk e pranonin vendosa ta marr unë
ne mbremje iku nga dritarja me se pash askund .
prej asaj mbremje me fijen nuk ja kam dit
provova ta marr n’telefon po e kishte fik
vazhdoja ta kerkoja askund smunda me gjet
po ku e leshoj toka athu ku ka mbet
nuk mund ta besoj si u shkatrru ai djal hasret
nga nje jete shum e qet tash nuk ka as streh
mendoj athua jeta tash ku ju tret
e kendoj kete keng por nuk e kam te leht

Ref : Per ty me mall kendoj
kete jet smund ta pranoj
por prap un do vazhdoj
perjet do te kujtoj

m’telefonoi dikush qe zemra me ka therrur
me tha shoku yt I ngusht vetem sa ska vdekur
vrapova menjeher drejt e ne spital
e takova gjall por smunda t’i them asnje fjal
u habita kur e pash te dashurën e tij
ju drejtova me nervoz ik se shkaktare je ti
nejse u ktheva te shoku me dhembje pe shiqoj
i ra nje lot nga syri frymen e fundit e lshoj .
nje leter ja gjeten n’gjep qe ishte per mu
e hapa e fillova ngadal me lexu
me fal shoku im qe kshillat s’t kam ndegju
as ne perjetesi ty vllaqko nuk ka me te harru .
percille kete leter ne dor te nanes tem
e di qe sot per mua shpirti asaj po I dhemb
thuaj le tma bej hallall dhe ndale mos te qaj
ne vend temin ti bre vlla behu djali saj .

Ref : Per ty me mall kendoj
kete smund ta pranoj
por prap un do vazhdoj
perjet do te kujtoj

Rejhana - Te Kujtoj

2x Me kujtohen fjalt e tua
me kujtohen nen takime
me kujtohet per gjdo nat
puthje e ledhatime
me kujtohet kur me thoshe
po perbej pash perendin
me kujtohet ajo nat kur ma fale dashurin


Publikimi: 01/06/2003
Festivali: PoliFest 2003
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Adrian Hila
Orkestrimi: Adrian HilaMë Shumë Këngë Nga Shkumbin Kryeziu:


Komente mbi këtë këngëShkumbin Kryeziu - Te Kujtoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Kujtoj".
3. Video është e këngës "Te Kujtoj", por nuk këndohet nga Shkumbin Kryeziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.