Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkumbin Kryeziu - Kujtimet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtimet".
3. Video është e këngës "Kujtimet", por nuk këndohet nga Shkumbin Kryeziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Shkumbin Kryeziu - Kujtimet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Oj Zogo"

Komente

Asnjë Koment

09/06/2018

2018-06-09T11:01:45+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kujtimet" kënduar nga Shkumbin Kryeziu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bleonah - Kujtimet

HOOK:1
Kujtimet m’vin n’mend
Egal
Kur e di mo sjena bashk

Qa kem pas
Egal
Kur e di mo sjena bashk

Mos m’thirr
Ntelefon
Nuk ta qeli se jom nxon

Mos mthirr
Ntelefon
Me ne u kry pergjithmon

Verse:1
Dashni ti, e ke prish cdo sen
Ma ke kthy me tradhti ti, se kom prit qe m’len

Ku i le le le
Andrrat ku i le
ku i le le le
Kujtimet ku i le

Kena pas plane bashk na
Me shiju cdo verë

i vetmi sen qe se kom mendu
U kon plani yt rezerv


HOOK:2
Kujtimet m’vin n’mend
Egal
Kur e di mo sjena bashk

Qa kem pas
Egal
Kur e di mo sjena bashk

Mos m’thirr
Ntelefon
Nuk ta qeli se jom nxon

Mos m’thirr
Ntelefon
Mes nesh u kry pergjithmon

Verse:2
Jo nuk kom
Ndjenja mo
Qa ke dasht
Ti e ki bo

Jo nuk kom
ndjenja mo
Qa kem pas
Ti tash harro

Krejt i ke arrit ti
Veq a je i knaqt knaqt knaqt
Qysh po menon tash
Mu kthy me 1 mesazh sazh sazh x2

HOOK:3
Kujtimet m’vin n’mend
Egal
Kur e di mo sjena bashk

Qa kem pas
Egal
Kur e di mo sjena bashk x2

Mos m’thirr
Ntelefon
Nuk ta qeli se jom nxon

Mos m’thirr
Ntelefon
Me ne u kry pergjithmon

Shqiprim Sylejmani - Kujtimet

Si nje hije u trete e shkove
Zemren time pse e harrove
Pse ne shpirt ti me lendove oooohh
Ishe e vetmja qe dashurova
Veq me ty pata aq gezime
Tash kto dite jam plot pikellime ooooohh

Mos me ler me ne kto mundime
Kthemi prap ato kujtime oooooooh
Qfaj I patem ne te dy zotit
Qe ne vetmi po na shkon motii oooh

Si nje hije u trete e shkove
Zemren time pse e harrove
Pse ne shpirt ti me lendove oooohh
Ishe e vetmja qe dashurova
Veq me ty pata aq gezime
Tash kto dite jam plot pikellime ooooohh

Mos me ler me ne kto mundime
Kthemi prap ato kujtime oooooooh
Qfaj I patem ne te dy zotit
Qe ne vetmi po na shkon motii oooh

Albora & Stresi - Kujtimet

Te desha ty me shume se veten
Ti dhe une mori fund
Te ndjej cuh, jeej ne cdo perqafim
Emri jot esht loti im

Kon po e don me shum
Shpirtin ku e fal ti
Dashnin pse ma gjun
Me thuaj si te jemi
Kur ti iken larg
Dhe me thu lamtumire
Lamtumire

Pse kujtimet mi ke mar
Me vete si jeton pa mu, pa mu
Dhe cdo puthje, prekje, fjale
Me shpirt un ti kam fal, ke harru
Ti ke haru

Sa m’ke mungu
Sa m’ke lendu
Akoma te du
Me kon me mu

Edhe un po du me kon me ty
Pasqyre me u bo bashk na dy
Largsia shpirtin sma ka thy
Mjafton mendimi qe tkom aty

Pa ty veten se ndjej
Kur s’tkom afer po t’urrej
Po folin se po t’rrejn
Knej e anej, knej e anej

Per njo si ti kohen mrapa e kthej
Ama ni munsi zemer vetem te gjej
Amo veten jo nuk pe rrej versuri.online
Ta kom dhon zemren sdi a do vlej

Pse kujtimet mi ke mar
Me vete si jeton pa mu, pa mu
Dhe cdo puthje, prekje, fjale
Me shpirt un ti kam fal, ke harru
Ti ke haru

Sa m’ke mungu
Sa m’ke lendu
Akoma te du
Me kon me mu…

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Shkumbin Kryeziu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë