Shkurta Selimi
Shkurta Selimi
Shkurta Selimi
  • Vendlindja:
  • Ferizaj Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani Gjermani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Shkurta Selimi është këngëtare e njohur. Më datë 7 Tetor 2017, Shkurta Selimi publikon videoklipin "Malli". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Fero, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 24 Nëntor 2018, Shkurta Selimi publikon videoklipin "Pike Mu Bone". Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 13 Prill 2019, Shkurta Selimi publikon videoklipin "A E Din Se". Muzika e këngës u punua nga 2Ton, ndërsa teksti u shkrua nga Ghulo.

Më datë 29 Korrik 2019, Shkurta Selimi publikon videoklipin "Dua". Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 6 Nëntor 2019, Shkurta Selimi publikon videoklipin "Dashni E Mall".

Më datë 14 Mars 2020, Shkurta Selimi publikon videoklipin "Fajtor".

Më datë 26 Shtator 2020, Shkurta Selimi publikon videoklipin "Syni Jem".

Më datë 19 Qershor 2021, Shkurta Selimi publikon videoklipin "Mos Aktro". Muzika e këngës u punua nga 2Ton & Nego, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nego.

Më datë 26 Shkurt 2022, Shkurta Selimi publikon videoklipin "E Pate Pate". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga ERO (Eroll Osmani).

Më datë 5 Tetor 2022, Shkurta Selimi publikon videoklipin "Pishman". Teksti i këngës u përgatit nga Ghulo, teksa për arranzhimin u kujdes ERO (Eroll Osmani). Videoklipi u prodhua nga kompania AMIA Studio.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0