Shkurte Fejza

Shkurte Fejza Bën Homazhe Në Lapidarin E Dëshmorit Azem Behluli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[22-04-2015]
Sot u mbushën plot 16 vjet nga rënia e dëshmorit Azem Behluli, kunatit të artistes së këngës së mirëfilltë Shkurte Fejza. Pikërisht për të nderuar veprën e këtij heroi shekullor, Shkurte Fejza bashkë me familjarët ka bërë homazhe pranë lapidarit të Azem Behlulit në fshatin e lindjes, Mushtisht. Azem Behluli la pas tre vajzat dhe bashkëshorten, Naxhijen, të cilët e ngrejnë lartë moralin dhe krenarinë e tij.
 (Arsim Kolari Teksteshqip.Com)

Shkurte Fejza Bën Homazhe Në Lapidarin E Dëshmorit Azem Behluli

Dergoi: arsimdiberKomente 0