Live Video

Shkurte Fejza - Kthimi I Skënderbeut  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Fluturoi Shqipja N'kumanovë"

Këngë e albumit:

"Te Dua Kosove"
Pesë-qind vjet priti
Kosova e ngratë
t'i kthehej heroi
nga udha e gjatë

Fjalën peng pat lënë
dhe besën e burrit
"në Kosovë do t'kthehem
ditën e flamurit"

Ky Nëntor lirie
e stolis atdheun
në shesh të Prishtinës
e sjellë Skënderbeun

Me shpatën në dore
e sjellë me fitore
heroin
e kombit
në tokën Arbënore

Hej Kosovë
fron i Zotit
përkrenarja e Kastriotit
je kunorë e lavdisë
zemra e Shqiptarisë

Kuq e Zi Kosova
vjen në këtë Nëntor
nga Kruja i erdhi
sikur një shënjtor

Burri i Shqipnisë
vet engjëlli i Zotit
mbreti i kësaj toke
zogu i Kastriotit

Heroi i kombit
trimi Skënderbe
ditën e flamurit
vjen prapë në atdhe

Toka e Kosovës
mbjellë me përmendore
ia jep bekimin
e nanës Arbënore


Ky tekst u dërgua nga Bajram Gashi
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...