Audio

Shkurte Fejza - Të Dua Kosovë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Fluturoi Shqipja N'kumanovë"

Këngë e albumit:

"Te Dua Kosove"
Të dua Kosovë, po si të mos dua
sa shumë lotë u derdhën, përmbi varre tua.
Kur një ditë e prite, tash e 500 vjetë
ku me gjak tu rritën edhe fëmija në djep
Je shumë më e bukur moj Kosova nanë
Trimat që dhanë jetën, thellë në gji i mbanë

Të dua Kosovë, për kullat dhe malet
Dashunia e jote, nuk blihet por falet
dhe ashtu përhape, si rrezja në votër
si buka dhe kripa, kur shtrohet në sofër
Je shumë më e bukur moj Kosova nanë
Trimat që dhanë jetën, thellë në gji i mbanë

Je shumë më e bukur moj Kosova nanë
Trimat që dhanë jetën, thellë në gji i mbanë


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...