Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Oj Kosov Nana Ime (Kenga E Mergimtarit)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oj Kosov Nana Ime (Kenga E Mergimtarit)".
3. Video është e këngës "Oj Kosov Nana Ime (Kenga E Mergimtarit)", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Oj Kosov Nana Ime (Kenga E Mergimtarit)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  75

Këngë e albumit:

"Oj Kosove Nena Ime"

Këngë e albumit:

"Guri I Pavaresise"

Komente

3 🔥

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00O, Malet e Shqipenise,
dhe ju o lisat e gjatë,
fushat e gjëra me lule,
q'ju kam ndër mend ditë e natë
ju kam ndermend dite e nate.

Vers 1.:
kur ndegjon zerin e nanes,
qysh e len qengji kopenë,
blegerin dy a tri her,
edhe iken e mer dhen.
blegerin dy tri her,
edhe iken e mer dhen.

Refarin 2x:
oj kosove oj nana ime
don se jam o i merguar
dashurin tande zemra
kurr se ka haruar.

Vers 2:
ashtu dhe kjo zemra ime,
me len ktu tek jam mua,
vjen me vrap me deshir,
atje nder viset e tua.
vjen me vrap me deshir,
atje nder viset e tua.

Refrain 2x:
oj kosove oj nana ime
n'don se jam o i merguar
dashurin tande zemra
kurr se ka harruar.

dashurin tande zemra
kurr se ka harruar.


Ky tekst u dërgua nga Canë
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet