Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Pavarsia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  15

Sot ulem mbi tokë
Sot ulem mbi tokë të të puthë ty Kosovë
petkun që te ndrinë

Sot më tundet zemra
Qanë e qeshë nga gëzimi e malli ndër shekuj
këtë ditë kam pritë

Qele ballin tand, Kosovë zonjë e randë
Të të shoh si nuse, ma t'bukurën në radhë

Se sot agoi dita, ditë e pavarsisë
Sot gëzojnë zemrat e gjithë shqiptarisë 2x

Sot flutroj në qiellë
Sot flutroj në qiellë të ta shoh njatë kunorë
t'bukur përmbi kry

Sot po hapen retë
Shqipet po gëzojnë bashkë me trimat që ranë
flijuan për ty

Qele ballin tand, Kosovë zonjë e randë
Të të shoh si nuse, ma t'bukurën në radhë

Se sot agoi dita, ditë e pavarsisë
Sot gëzojnë zemrat e gjithë shqiptarisë 2x

Se sot agoi dita, ditë e pavarsisë
Sot gëzojnë zemrat e gjithë shqiptarisë 2x


Ky tekst u dërgua nga  yllzaShkurte Fejza
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2007


Shkurte Fejza - Pavarsia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pavarsia".
3. Video është e këngës "Pavarsia", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0