Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Kenge Gurbeti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Gurbeti".
3. Video është e këngës "Kenge Gurbeti", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Kenge Gurbeti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  36

Këngë e albumit:

"Këngë E Lot"

Këngë e albumit:

"Feston Kosova (Me Ty)"

Këngë e albumit:

"Oj Kosove Nena Ime"

Këngë e albumit:

"Shqiptari Te Dua"

Komente

3 🔥

01/12/1989

1989-11-30T23:00:00+00:00kur kam derte kur kam halle,halle plot
kur me shok me shoqe jam, me shoqe jam
mar nje keng marnje valle me vallxu
me hajrru dertet qe kam, dertet qe kam

se gurbeti pome shkrin ndal kadal e pak nga pak
me djeg malli per shtepi erdha djal e u bona plak me djeg malli per shtepin o erdha djal e u bona plak

ejani o shok te rrim na shkoj jeta ne gurbet, marr nje got me lot ta pim te harrojm ku jemi tret, nga nje got me lot ta pim o te harrojm ku jemi tret.

rrugve te botes enda cak o enda cak
nga rinija, nga pleqenia o pleqeri
per kosoven digjem flak o digjem flak
digjem flak per shqiperin per shqiperin

o gurbeti i ran si gruri para kohes bjen pleqni presin ditet por si gruri
jeta vdekja afer rrin
presin ditet porsi gruri o jeta vdekja afer rrin

ejani o shok te rrim na shkoj jeta ne gurbet marr nje got me lot ta pim te harrojm ku jemi tret, nga nje got me lot ta pim o te harrojm ku jemi tret.


Ky tekst u dërgua nga Gjocaj
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet