Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Dashuni Moj Dashuni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Ishte dimen binte bore
me tu ngri kafja ne dore
bisedoj e rri me ty
ball per ball e sy me sy
tuj pi kafe e kuptova
n'syte e tu une e lexova
se n'ate zemer si flori
vlon nje male me dashuni

refreni:
dashuni moj dashuni
e ben plakun djale te ri
varfanjakun pasanik
ta ngrin lotin mbi qerpik

dashunija e gurbetit
hiqmu qafe i thot mbretit
se mbretni o mbi mbretni
eshte e flakta dashuni
po te vij edhe njehere
dimri i akullt m'bahet vere
por, ta dish se perseri
me ty kafe du me pi

refreni:

dashuni moj dashuni
e bene plakun djale te ri
varfanjakun pasanik
ta ngrin lotin mbi qerpik

Ky tekst u dërgua nga B.e. Nga Mitrovica   Bedihaja   arsimdiberPublikimi: 01/12/2005


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0


Shkurte Fejza - Dashuni Moj Dashuni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuni Moj Dashuni".
3. Video është e këngës "Dashuni Moj Dashuni", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.