Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Malli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Seç më është mbushun zemra plot me mall
seç më është mbushun zemra plot mall
për ty o vendlindja që më je shumë larg
për ty o vendlindja që më je shumë larg

fryj moj erë e ngrohtë nga liqeni i Prespës
fryj moj erë e ngrohtë nga liqeni i Prespës
që t'më sjellë fuqinë dhe shpresën e jetës
që t'më sjellë fuqinë dhe shpresën e jetës

2.
fryj moj erë e ngrohtë nga Struga e Tetova,
fryj moj erë e ngrohtë nga struga e Tetova
seç me mori malli, oh, për trojet tona,
seç me mori malli, oh, per trojet tona

fryj moj erë e ngrohtë nga Ulqini e Presheva,
fryj moj erë e ngrohtë nga Ulqini e Presheva
ngrohtësinë e juaj gjithmonë e pëlqeva
ngrohtësinë e juaj gjithmonë e pëlqeva

3.
fryj moj erë e ngrohtë n'Çamëri e n'Kosovë,
fryj moj erë e ngrohtë n'Çamëri e n'Kosovë
besa besë me ju jemi gjithmonë
besa besë me ju jemi gjithmonë

eni të gjithë të shkojmë në Tiranë
eni të gjithë të shkojmë në Tiranë
që të majmë kuvend si vllezën me nanë,
që të majmë kuvend si vllezën me nanë


Ky tekst u dërgua nga Struga--princess   FansiShkurtes

Shkurte Fejza - Malli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli".
3. Video është e këngës "Malli", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0