Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Hajde Zemer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Udhëtimi fillon nga zemra
e tek ti mbaron
njemijë herë të çova fjalë
bën sikur s'dëgjon
kur i shkruaj këta rreshta
të ndjej e të pres
mendo për të mirën tonë
më jep pakëz shpresë

REF.
Hajde lalëz mos ma trazo shpirtin
fol e qesh moj zemër se vitet po ikin
mespërmes Kosovës shëtisim të dy
asgjë nuk ma heq merakun, veç të jem me ty

2.

Edhe pse më je aq larg
mua më dëgjon
vetëm ardhja jote djalo
shpirtin ma qetëson
i numroj ditët e mjera
me gishtat e dorës
po shkrihem për ty mor djalë
sikur topi i borës.

REF:
Hajde lalëz mos ma trazo shpirtin
fol e qesh moj zemër se vitet po ikin
mespërmes Kosovës shëtisim të dy
asgjë nuk ma heq merakun, veç të jem me ty

Ky tekst u dërgua nga B. E. Nga Mitrovica   FansiShkurtesPublikimi: 01/12/2008
Muzika: Shkurte Fejza
Teksti: Shkurte Fejza


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0


Shkurte Fejza - Hajde Zemer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Zemer".
3. Video është e këngës "Hajde Zemer", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.