Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Ç'ke Kosovë Që Po Lëshon Za

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ç'ke Kosovë Që Po Lëshon Za".
3. Video është e këngës "Ç'ke Kosovë Që Po Lëshon Za", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Ç'ke Kosovë Që Po Lëshon Za  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Këngë e albumit:

"Cke Kosove Qe Po Leshon Za"

Këngë e albumit:

"Per Memedhene"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1991

1991-11-30T23:00:00+00:00O çke Kosovë o që po lëshon za
O Dergut pashën o mren o s'e la
Synon sejmnik more msyn o zapti
Don me rrobnue t'shkretën Malësi

Heu janë mbledh burra janë mbledhun gra
O për vend të tyne n'gjak tuj u la

Heu dalë kadalë ore Dergut pasha
O për pa mbetun Kosova në vasha
O pa u farue me burrë e me gru
O nuk lamë kush o me na rrobnu

Ref...x2
Amanet të parët o na e kanë lanë
O kush na prek o barut me i dhanë
O kush na prek o ne në këtë votër
O japim jetën i madh e i vogël

O knoni gra ju zana t'malit
Knoni për djemtë o n'atë fushë t'mejdanit
O shtatë sahatë o tuj premun me thika
O se janë trima e s'dinë çka ashtë frika

Heu dalë kadalë ore Dergut pasha
O për pa mbetun Kosova në vasha
O pa u farue me burrë e me gru
O nuk lam kush o me na rrobnu

Ref...
Amanet të parët o na e kanë lanë
O kush na prek o barut me i dhanë
O kush na prek o ne në këtë votër
O japim jetën i madh e i vogël

Jemi të fortë jemi çelik e
O s'ka ç'na ban o kurrë nji armik e x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet