Audio

Shkurte Fejza - Hiqe Lotin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1991

1991-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Vdekje Ska"
Kur dola n'dritare, N'terr se pash oborrin.
(O jo jo jo jo ) x2

Hana bash si nuse, Po ta ruante vorrin.
(O jo jo jo jo ) x2

Kur dola në derë, Thash po binte shi.
(O jo jo jo jo ) x2

Nuk qe uj i shiut, Po qen lotët e mi.
(O jo jo jo jo ) x2

Hiqe Lotin, Hiqe Lotin !

Natë pa hanë n'lugje t'verdha
Kërkon djalin shami zeza oo...

Vaji i saj thanë dhe malin
Nanë e mjer kërkon djalin oo...

(E kërkone por nuk e gjen dotë
Loti bahet detë e deti lotë) x2

HIQE LOTIN oo..
Nanë Shqiptare oo..
Nuk mbajm zi pa oo..
Dalun fare oo..

(Vatrat tona jo nuk janë të shkreta
Knojn lahutat e tunden djepat). x2


Ky tekst u dërgua nga Labi
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...