Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Shkurte Fejza - Kam Një Lot M'pikon Si Ar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

01/12/1991

1991-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Kam Nje Lot Me Pikon Si Ar"

Këngë e albumit:

"Per Memedhene"
kam nje lot mpikon si ar
se me shekuj jam shqiptar
e kur malet mi mloj bora
per atdhe kanges ja morra

rre si zemer qiftelija esht kosova e esht shqipnija

esht nje qiell qe na bashkon
e nje djep qe na burrnon
esht nje gjuh qe flasim tane
e nje tok qe e thrrasim nane

gjamadanin vija vija esht kosova esht shqipnija

ne rrugen time per nshqipri em ka percjell ni drin i zi
dhe u nisa per me ardh por si vala e drinit bardh dhe u nisa per me ardh

bjen lahuta e sharkija o esht kosova o esht shqipnija


Ky tekst u dërgua nga Xeni_dona
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet