Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Kthimi I Mërgimtarit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kthimi I Mërgimtarit".
3. Video është e këngës "Kthimi I Mërgimtarit", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Kthimi I Mërgimtarit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Sy Zeza E Kosoves"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kthimi I Mërgimtarit" kënduar nga Shkurte Fejza.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shkurte Fejza i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shqipe Kastrati. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ma ka dhan jeta ni dit
Ni plag shum te ran
Kur jam kthy niher n'Kosov
S'kam gjet bab as nan

Kur jam kthy niher n'Kosov
S'kam gjet bab as nan

Ref...
Dora s'pat ku me m'trokit
Se ishte rrzu dera
Thash m'u kput
Zemra prej gjoksi
M'ra perdhe e mjera

Thash m'u kput
Zemra prej gjoksi
M'ra perdhe
Oh m'ra perdhe e mjera

Nuk e gjeta çiftelin
Varun n'ball te odes
Ma kish zan mur i rrezum
Fustanin e motres

Ma kish zan mur i rrezum
Fustanin e motres

Ref...
Dora s'pat ku me m'trokit
Se ishte rrzu dera
Thash m'u kput
Zemra prej gjoksi
M'ra perdhe e mjera

Thash m'u kput
Zemra prej gjoksi
M'ra perdhe
Oh m'ra perdhe e mjera

Thash pse s'jam anderr O Zot
E me m'zgju prej gjumi
Lulet e shamis se lokes
M'i kishte mblue shkrumi

Lulet e shamis se lokes
M'i kishte mblue shkrumi

Ref...
Dora s'pat ku me m'trokit
Se ishte rrzu dera
Thash m'u kput
Zemra prej gjoksit
M'ra perdhe e mjera

Thash m'u keput
Zemra prej gjoksi
M'ra perdhe
Oh m'ra perdhe e mjeraMë Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet