Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Moj Evropë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Evropë".
3. Video është e këngës "Moj Evropë", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Moj Evropë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Jo Nuk Ndahet Mitrovica"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00

Hej moj Europ un po t'shkruj leter
Hej si shqiptar mor o i Shqipnis t'vjeter
Djemt e mi e o si jan me shnet-e
Hej-' mir e din mor o se i kam n'kurbet-e
Moj Europ e' o moj zoj me thija
Hej' a i man mend mor o trojet e mija
A i man mend mor o shqiptart me'j voter
Hapi letrat mor' o qe i ke n'Londer.

Hej,- prej kufinit mor o qe m'ke nda-e
Hej-' m'ke lan jasht mor o' moter e vlla-e
M'ke lan nip mor' o bre m'ke lan mes e
Hej-' ma ke nda moj o shqipen n'dy pjes-e
Hera e pare o nuk asht qe t'shkruj-e
Hej-' padrejtsit mor o bre shum po i vuj-e
Nqoft se don e' o qetsi n'Ballkan-e
Duj shqiptart mor' po si shpirtin tan-e.

Hej,- drita' diellit mor po boll m'asht nxi-e
Hej-' cdo dit t'pys mor o per djemt e mi-e
N'Amerik mor o Franc e Angli-e
Hej-' n'Danimark mor o' e n'Gjermani-e
Besa n'Zvicer o' bre n'Itali-e
Hej-' n'Bullgari mor e o' n'Rumani-e
N'Argjentin-e' o' e Norvegji-e
O n'Brazil mor po der' n'Austali-e.

Hej,- amanet mor o pash besn' e Zotit
Hej-' bashkoj djemt mor o n'tok t'Kastriotit
Vet i ndave o bre dikur motit
Hej-' kurr s'mu than mor o pikat e lotit
Un ksaj here o bre qe' o' po t'shkruj-e
Me shqiptart-e 'oj Europ mos luj-e
Djemt n'tan bot o bre jan çu' n'kame
O ujt e zi mor do ta qes' n'Ball'kan-e.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet