Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Shkurte Fejza - Shembi Burgjet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2000

2000-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Jo Nuk Ndahet Mitrovica"
Pse na mbet kjo nan fisnike
Me nje lot ne sy
Ja kan tret yllin e zemres
Ne nje burg te zi x2

Zjen Kosova nga zemrimi
Thirrja qiellin e shpon
Çke Serbi me zogjt e shqipes
Them pse m'i ndalon x2

Ref...
Ulu qiell e lesho rrufe
O njeri o njeri ku je
Me drejtsin e kesaj bote
Shembi burgjet permbi dhe

Me drejtsin e kesaj bote
Shembi burgjet permbi dhe

Pse na mbet ky lot femije
Edhe ne liri
Ja kan tret nanen trimnesh
Ne nje burg te zi x2

Zjen Kosova nga zemrimi
Thirrja qiellin e shpon
Çke Serbi me zogjt e shqipes
Them pse m'i ndalon x2

Ref...
Ulu qiell e lesho rrufe
O njeri o njeri ku je
Me drejtsin e kesaj bote
Shembi burgjet permbi dhe

Me drejtsin e kesaj bote
Shembi burgjet permbi dhe


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...