Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Shkurte Fejza - Shqipja E Tufanit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqipja E Tufanit".
3. Video është e këngës "Shqipja E Tufanit", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Shqipja E Tufanit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Jo Nuk Ndahet Mitrovica"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00Dardaneshë o nanë jetimash
Me dy dur për vatër trimash
Fushë e artë ku lind dylberi
Bujareshë sofrën sa qielli

Fushë e artë ku lind dylberi
Bujareshë sofrën sa qielli

Kush je ti shqipja e tufanit
Që hap krahët në mes të ballkanit
Unë jam plaka kosovare
Jam zambaku përmbi varre
Jam Kosovë jam motra e diellit
Për liri i falem qiellit

Loti i nxehtë mbi shpi të djegur
Me nji kangë ti ngjall të vdekur
Mos je motra e çamerisë
Me flamur të shqiptarisë

Mos je motra e çamerisë
Me flamur të shqiptarisë

Kush je ti shqipja e tufanit
Që hap krahët në mes të ballkanit
Unë jam plaka kosovare
Jam zambaku përmbi varre
Jam Kosovë jam motra e diellit
Për liri i falem qiellit


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet