Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Vajzat E Prishtinës

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajzat E Prishtinës".
3. Video është e këngës "Vajzat E Prishtinës", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Vajzat E Prishtinës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Bylbylat Per Ju..."

Këngë e albumit:

"E Bardha Vere"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Vajzat e Prishtines o
Vine valle valle
Njona gush stolisuna
Tjetra si sorkadhe
Njona gishtin per unaze
Tjetra vetull hanem
Ajo bel keputuna
Çuditi dynjane

Ref...x2
Hidhet vallja e bukur o
Ne sheshe lendina
Po kercejne te bukurat
Ato gjeraqinat

Ah sa jane te mira
Vajzat e Therandes
Bukuri e dites
Bukuri e nates
Bukuri e fushes
Bukuri e malit
Lote dashunije
Pikon zemra djalit

Ref...x2
Hidhet vallja e bukur o
Ne sheshe lendina
Po kercejne te bukurat
Ato gjeraqinat

...

Vajzat e Prishtines o
Vine valle valle
Njona gush stolisun
Tjetra si sorkadhe
Njona gishtin per unaze
Tjetra vetull hanem
Ajo bel keputuna
Çuditi dynjane

Ref...x2
Hidhet vallja e bukur o
Ne sheshe lendina
Po kercejne te bukurat
Ato gjeraqinat.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet