Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Shkurte Fejza - Kur Dola Te Dera  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

11/05/2013

2013-05-11T18:42:17+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kur Dola Te Dera" kënduar nga Shkurte Fejza.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shkurte Gashi - Kur Dola Te Dera

kur dola te dera e madhe
un kom qa me vaj
kur dola te dera e madhe
un kom qa me vaj

boma hallall mori none
se un neser shkoj
boma hallall mori none
se un neser shkoj

do dal e do shkoj
do largohem oo
do dal e do shkoj
do largohem oo

per bab e per non
dot pervlohem oo
per bab e per non
dot pervlohem oo

do dal e do shkoj
e dot hicem oo
do dal e do shkoj
e dot hicem oo

per bab e per non
un dot digjem oo
per bab e per non
un dot digjem oo

Aziz Murati - Kur Dola Te Dera

Kur dola te dera
Nuk me linte vjerra shpirto
Nuk me linte vjerra

Vjerra nuk me linte
Se hallet s'm'i dinte shpirto
Se hallet s'm'i dinte

Kur dola te porta
Nuk me linte motra shpirto
Nuk me linte motra

Motra nuk me linte
Se hallet s'm'i dinte shpirto
Se hallet s'm'i dinte

Kur ma ktheve shpinen
Vera mu bo dimen shpirto
Vera mu bo dimen x2

...

Motrat Mustafa - Kur Dola Te Dera

Kur dola ke dera madhe
Un kam qam e oj x2

Boma hallall mori nane
Se une neser shkoj x2

Kur e morra baben ngryk e
Dy llafe m'i tha x2

Te bohesh e meçme bijo
Baba si t'ka than x2

Do dal e do shkoj
Do largohem oj x2

Per nan e per bab
Do pervelohem oj x2

Do dal e do shkoj
E do hiçem oj x2

Per nan e per bab
Une do t'dixhem oj x2

...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet