Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Shkurte Fejza - Kurbeti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurbeti".
3. Video është e këngës "Kurbeti", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Kurbeti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Jo Nuk Ndahet Mitrovica"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00"O gurbet shpirtin ma thave
Me vendlindjen kur me ndave
Kosovarit ne troje te veta
I qesh buza e i zgjatet jeta"

Une gurbetin e kam lan
Per nji bab e per nji nan
Per nje vella e per nje moter
Per oxhakun permbi voter

Per nje vella e per nje moter
Per oxhakun permbi voter

Ref...x2
Lamtumir
O i ziu gurbet
Guri i rand
Veç ne vend te vet

Une gurbetin e kam lan
Per nje udhe me fush te xhan
Per nje fllad e nje lendin
Per nje nuse gjeraqin

Per nje fllad e nje lendin
Per nje nuse gjeraqin

Ref...x2
Lamtumir
O i ziu gurbet
Guri i rand
Veç ne vend te vet

O gurbet me mall e lot
Lamtumir per jet e mot
Kosovarit n'troje t'veta
I qesh syni i zgjat jeta

Kosovarit n'troje t'veta
I qesh syni i zgjat jeta

Ref...x2
Lamtumir
O i ziu gurbet
Guri i rand
Veç ne vend te vet


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet