Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Qëndro Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  47

Ç'është ajo e ve e gjorë
Mbretëreshë pa kunorë,
Qan e lutet nan' e mjerë
Kërkon vatër edhe nder.

Do lirinë edhe atdheun
Siç e pat me Skënderbeun,
Bijt' e besës kërkon pranë
Kur i thirri e s'i vanë.

Hej,heej...

Mbahu nën' o mos ke frikë
Se ke djem në Amerikë,
Bijt' e besës se Skenderbeut
Që i dalin zot atdheut.

Cilët janë ata tiranë
Që të prenë e që të vranë,
Dhe të therrën bij' e bija
Dhe t'u mbyll t'u nxi shtëpia.

Cilët bij' të tradhëtuan
Dhe të dogjën, të përvëluan
E të lanë o shkabë e ngratë
Pa liri, pa zogj, pa shpatë.

Hej,heej...

Mbahu nën' o mos ke frikë
Se ke djem në Amerikë,
Bijt' e besës së Skënderbeut
Qe i dalin zot atdheut.

Mbahu pra o nan' Kosovë
Nuk do t[ jesh ma kurrë e gjorë,
Në Gjenevë e Amerikë
Ligjërojme e s'kemi frikë.

Do ta tundim gjithë vatan'
Se s'është vatër për tiranë,
Për lirinë e vendit tonë
Sot, se nesër do të jetë vonë.

Hej,heej...

Mbahu nën' o mos ke frikë
Se ke djem në Amerikë,
Bijt' e besës së Skënderbeut
Qe i dalin zot atdheut.


Ky tekst u dërgua nga Sema Fetahu   FansiShkurtes

Shkurte Fejza - Qëndro
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qëndro".
3. Video është e këngës "Qëndro", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0