Audio

Shkurte Fejza - Më Prit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1993

1993-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Guri I Krujës"
Lamtumirë ty kur të thashë
Zemra ime u nda në dyshë
Shumë të dua, të kam dashtë
Vajza ime moj dallëndyshë

Se unë kur ika goce në gurbet
Mos mendo se me dëshirë
Se ky gurbeti aman ka nji dertë
Ku kam helm ësht e vështirë (x2)

Ty dhe nanen shumë ju dua
Edhe në gjumë ju përqafoj
Mendo të shkretëm moj pak për mua
Se me gurbetin goce nuk është lojë

Zemër e vogel o pritëm, pritëm
Malli për ty s'më shuhet kurrë
Se larg atdheut aman s'duroj dotë
Shpirti imë digjet si furrë (x2)


Ky tekst u dërgua nga  KosovaGold
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...